5 nowych Solarisów Urbino 12 już stoi w zajezdni na ul. Lutomierskiej… PDF Drukuj Email

W dniu 8 listopada do zajezdni MZK przyjechało prosto z fabryki w Bolechowie, pięć nowych Solarisów Urbino 12. Autobusy zostały zakupione w ramach projektu "Poprawa dostępności i bezpieczeństwa transportu miejskiego na terenie Gminy Miejskiej Pabianice", który to projekt jest współfinansowany ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013.

 

Zalety nowoczesnego autobusu miejskiego to przestronność przestrzeni pasażerskiej, jasne i ciche wnętrze  pojazdu, całkowicie pozbawione stopni przejścia oraz system wentylacji dający optymalną cyrkulację powietrza. Autobus miejski Solaris Urbino 12 zapewnia maksymalną łatwość obsługi pojazdu zarówno kierowcy jak i personelowi technicznemu dokonującemu przeglądów i serwisu.

Autobusy przystosowane są do stosowania ekologicznego paliwa – bioestru. Jest to paliwo odnawialne, produkowane z olejów roślinnych (głównie z oleju rzepakowego), przeznaczone dla pojazdów z silnikiem diesla. Spełnia wszelkie wymagania określone w normie PN-EN 14214 obowiązującej zarówno w Polsce jak i w innych krajach Unii Europejskiej. Bioester można stosować jako samoistne paliwo lub w mieszaninie z konwencjonalnym olejem napędowym. Stosowanie bioestru pozwala na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji i gazów podczas spalania w silniku (w tym węglowodorów, dwutlenku i tlenku węgla i cząstek stałych) oraz całkowitą eliminacje związków siarki.

Autobusy spełniają wszystkie wymagania określone przez przepisy prawa i normy, w tym posiadają aktualne świadectwo homologacji. Są pojazdami fabrycznie nowymi, wyprodukowanymi w 2010 roku.

solaris_urbino_12_1
poprzednie  strona 1/3  następne
solaris_urbino_12_1
Solaris_Urbino_12_10
Solaris_Urbino_12_11
Solaris_Urbino_12_2

 
Czy Pani/Pan jest ogólnie zadowolona/y z usług komunikacji miejskiej?